Från 795 kr
Totalt:
795 kr
Produktinformation
Frihet och komfort för de varmaste dagarna. Selous kortärmad skjorta är tillverkad i bomull/polyester/elastan och kombinerar snabbtorkande komfort, rörlighet och god andningsförmåga. Rymliga fickor och safariinspirerad design gör den idealisk för aktiv jakt i varmt väder.
När temperaturen stiger blir Selous kortärmad skjorta ett naturligt val för jakt i värme. Den är utvecklad för att hålla dig sval, torr och rörlig under intensiva dagar i fält – oavsett om du rör dig genom afrikansk bush eller europeisk terräng. Materialblandningen av bomull, polyester och elastan förenar mjukhet med ventilation och snabbtorkande egenskaper. Bomullstwill med komfortstretch ger följsamhet och obegränsad rörelsefrihet vid aktiv användning. Två rymliga bröstfickor ger plats för nödvändig utrustning, och diskreta logotypdetaljer samt läderimitation på ficklock och rygg förstärker den robusta, safariinspirerade stilen.
Detaljer:
Bomullstwill med komfortstretch
Bröstfickor med logotypknappar
Logotypknappar
Läderimitation med logotyp på ficklock och bak
Produktspecifikationer
Välkommen till oss!
Vår styrka ligger i vår kunniga personal som har lång erfarenhet av det vi säljer. Jakt, fritid och lantbruk har varit vårt fokus sedan 1911. Därför kan du alltid känna dig säker på att du får raka svar från ärlig personal när du handlar hos oss!
Vännerna på Hylte Jakt & Lantman